Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČESKOSLOVENSKÁ HUDEBNÍ SOUTĚŽ BALBÍNOVA POETICKÁ PÍSNIČKA 2009 JE V PLNÉM PROUDU!

b

Unikátní mezinárodní projekt, jehož cílem je smazat pomyslné hranice mezi slovenskou a českou hudební scénou a zvolit nejlepší českou nebo slovenskou píseň roku 2009, eviduje již desítky přihlášek z obou zemí a těší se nebývalému zájmu jak veřejnosti, tak zájmu mediálně neznámých slovenských a českých muzikantů, pro které je projekt primárně určen. Každý přihlášený může do soutěže přihlásit jakékoliv své 3 autorské písně, které zhodnotí odborná porota složená z písničkových osobností české hudební scény. Porota – která je dosud v tomto složení: Jiří Dědeček, Ivan Hlas, Michael Janík, Slávek Janoušek, Norbi Kovács, Oskar Petr, Honza Ponocný (Circus Ponorka), Luboš Pospíšil.32 nejlepších účastníků z obou zemí postoupí do semifinále a představí své písně na jednom ze živých koncertů konaných v legendárním pražském klubu – v Balbínově poetické hospůdce. Uzávěrka přihlášek je již 30.5.2009! Oficiální stránky soutěže: http://www.poetickapisnicka.cz

VYCHÁZÍ 46. ALBUM BOBA DYLANA

dylan

Columbia Records oznámila, že nové studiové album Boba Dylana vyjde 28. dubna 2009. Album nese název Together Through Life a produkce se ujal Jack Frost. Na sklonku minulého roku Dylan pracoval na nové skladbě “Life Is Hard” pro nový film francouzského režiséra Olivera Dahana (La Vie En Rose) a právě to ho inspirovalo k napsání dalších devíti nových skladeb. Together Through Life je Dylanovým 46. albem. Následuje po platinovém Modern Times z roku 2006, které debutovalo na předních příčkách prodejních hitparád. Dylanova poslední tři alba byla hodnocena jako jedna z nejlepších v jeho dosavadní kariéře a dosáhla nových úrovní komerčního úspěchu a kritické chvály. Dylan byl oceněn zvláštní Pulitzerovou cenou v roce 2008 za “celoživotní přínos populární hudbě a americké kultuře obvzláště pak za lyrické kompozice mimořádné poetické síly.” Dylan je držitelem řady dalších ocenění, např.: Kennedy Center Honors 1997, French Commandeur des Arts et des Lettres 1990, Sweden’s Polar Music Award in 2000 atd.

NÁVRAT MANIC STREET PREACHERS

msp

Manic Street Preachers ohlásili svůj návrat na scénu vydáním již devátého studiového alba. ‘Journal For Plague Lovers’ vychází na labelu Columbia Records. Nové album navazuje na velmi úspěšné a kritikou oceňované předloňské album ‘Send Away The Tigers’ a uvedení této kapely do NME’s Hall Of Fame v loňském roce, kdy byli oceněni cenou ‘NME Godlike Genius for 2008’. ‘Journal For Plague Lovers’ produkoval zkušený Steve Albini, nahrávalo se v Rockfield Studios v jejich rodném Walesu během zimy 2008. Zajímavostí je, že všech třináct skladeb obsahuje texty, které po sobě zanechal bývalý kytarista Richey Edwards , než v únoru 1995 záhadně zmizel a dodnes není známo, co se s ním stalo. K ponurému období v polovině devadesátých let, kdy Manic Street Preachers vydali temné album The Holy Bible, odkazuje také fakt, že stejně jako tehdy je cover art ‘Journal For Plague Lovers’ dílem Jenny Saville. Po hudební stránce se Manic Street Preachers vracejí ke svému dnes již klasickému albu The Holy Bible, se zvukovými prvky, které můžete zaslechnout na jiné klasice – “In Utero” od Nirvany. Zároveň se ale nebáli sáhnout po delikátnějších a melancholičtějších akustických prvcích. Zanedlouho budou oznámeny také termíny koncertního turné.

 

NOVÍ GREEN DAY JIŽ 15.KVĚTNA

gd

Celých dlouhých 5 let po vydání jednoho z nejzásadnějších alb nového tisíciletí – AMERICAN IDIOT – plánují na 15. května Green Day opět razantním způsobem vtrhnout do světa rocku. Americké trio přichází s novým opusem pod názvem 21ST CENTURY BREAKDOWN. A stejně tak jako punkrocková opera AMERICAN IDIOT, je chystaná novinka Green Day koncepčním dílem, obalem počínaje a hudebním obsahem konče. Album je rozděleno do 3 částí: Heroes And Cons, Charlatans And Saints a Horseshoes And Handgrenades a celkem bude obsahovat 18 skladeb. Příběh desky je zaměřený na dvě hlavní postavy, Glorii a Christiana, kteří provázejí celým dějem alba. Zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong, basista Mike Dirnt a bubeník Tre Cool pracovali na konceptu alba a na prvních nahrávkách již od začátku roku 2006 a záverečnou etapu nahrávání a mixu již absolvovali již s věhlasným producentem Butch Vigem, který mimo jiné produkoval alba skupin jako Nirvana, Smashing Pumpkins, Garbage a mnohých dalších. Albu předchází pilotní singl “Know Your Enemy”, který měl světovou premiéru v rádiích 16. dubna a ihned se tato skladba vyhoupla do čela všech hitparád. Video k novém singlu je staré teprve několik dní a je možné se na něj podívat zde : http://www.greenday.com/splash/splash.php Green Day zároveň ohlásili data svého rozsáhlého světového turné, které se bohužel v tomto roce pravděpodbně vyhne České republice a nejblíže bude skupina v říjnu a listopadu ve Vídni, Mnichově a Berlíně. Více na : http://www.greenday.com

ROBERT SMITH OSLAVIL PADESÁTINY

robert

Dne 21.dubna oslavil Robert Smith, frontman kultovní kapely The Cure neuvěřitelných padesát let. Gratulujeme! The Cure založil v roce 1976 a za existenci této kapely vydal třináct studiových a čtyři koncertní alba. Kapela má na svém kontě mnoho hitů: Boys Dont Cry, Just Like Heaven, Close To Me, Friday Im In Love, Pictures Of You nebo Inbetween Days. The Cure položili základy alternativního popu a kytarové hudby. K jejich odkazu se hlásí stovky kapel z celého světa existuje mnoho revivalových kapel. Koncem devedesátých let minulého století vyšlo THE CURE tribute album, na kterém se podíleli mimo jiné Depeche Mode nebo The Smashing Pumpkins. V těchto dnech The Cure připravují temnější pokračování loňského alba 4:13 Dream. Novinka by se měla na pultech prodejen objevit snad ještě letos.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář